Policyjne działania – „Alkohol i narkotyki”

policjaWęgrowscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Alkohol i narkotyki”.

Prowadzone, pod nadzorem wydziału ruchu drogowego działania, mają na względzie ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Na terenie powiatu węgrowskiego policjanci przez najbliższe dni będą prowadzić działania prewencyjno – kontrolne pod kryptonimem ” Alkohol i Narkotyki”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego oraz jednoczesne wyrobienie przeświadczenia wśród użytkowników dróg o intensywności działań policyjnych, zarówno w czasie akcji, jak i poza nią oraz nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

sierż. szt. Anna Maliszewska