Nietrzeźwi na drogach

policjaWęgrowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie gminy Liw (11.02). Dyżurny węgrowskiej Komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej 40–letnia kobieta kierowała Skodą w stanie nietrzeźwości. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce również na terenie gm. Liw (12.02). Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej Seata, którym kierował 34–letni mężczyzna. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Do następnego zatrzymania doszło na terenie gm. Sadowne (13.02). 29–letni mężczyzna został zatrzymany podczas podróżowania Fordem. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym i zatrzymali ich prawa jazdy. Będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

sierż. szt. Anna Maliszewska