Zapraszamy na wystawę!

Muzeum Ziemi Sadowieńskiej zaprasza na wystawę malarstwa Urszuli Sobotka.

Otwarcie wystawy pn. „AVATAR” 21 marca (wtorek) w budynku Muzeum przy ul. Kościuszki 74 w Sadownem (przy Gimnazjum).

Autorką prac malarskich jest Urszula Sobotka, która mieszka i pracuje w Ostrowi Mazowieckiej, z zawodu pedagog resocjalizacyjny – opiekuje się młodzieżą mieszkającą w Bursie Szkolnej. Maluje od 4. lat różnymi technikami: akwarela, olej, akryl, pastel sucha. Projekcja postrzeganego przez artystkę świata zewnętrznego jest połączona ze światem duchowym, gdzie symbol, plastyczny kalambur, metafora tworzy postać jej sztuki. Można określić, że jest to malarstwo abstrakcyjne, bytujące w świecie materii i ezoteryki. Autorka szuka odpowiedzi na tematy związane z nieskończonością, polaryzacją świata ducha i materii oraz zgłębia tajemnice natury.

Prace Urszuli Sobotki to bogactwo przenikających się barw sprawiających, że obserwator ma wrażenie jak by patrzył na jakiś żywy kalejdoskop, a to wszystko tworzy trójwymiarowy świat, zarazem symetryczny i harmonijny. Wydaje mi się, że artystka czeka na jakąś ostateczną odpowiedź, może od tego, co dopiero ma nadejść – każdy z nas przecież czeka na swój Avatar.

Ps. Ula Sobotka ma za sobą wiele wystaw, a liczni odbiorcy jej twórczości mieszkają tak w naszym kraju, jak i za granicą.

Zapraszam na wystawę!

,,Świat Avatara, komnata barw i iluzji, czeka – wstąp,,

Janusz Urbankowski