Oddajemy krew!

Krew to życie, krew to lek, krew to pomoc… Akcję oddania krwi zorganizował i przeprowadził nasz szkolny Wolontariat z ZSP w Sadownem.

Zaczęłyśmy od zajęć informacyjnych przybliżających uczniom liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wiedzę na temat sposobów oddawania krwi, jakie są warunki jej oddania w przychodniach krwiodawstwa, itd. Rozwiałyśmy wszelkie wątpliwości i stereotypy dotyczące tego tematu. Zajęcia we wszystkich klasach prowadziły wolontariuszki przy wsparciu pani pielęgniarki Moniki Rydzewskiej oraz moim. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo zainteresowani, co skutkowało zadeklarowaniem chęci oddania krwi w profesjonalnej przychodni krwiodawstwa.

Wolontariat to nie tylko zbiórki pieniędzy, ale także szeroko rozumiana profilaktyka. Dlatego jesteśmy ogromnie dumne, że udało nam się zachęcić młodych ludzi do pomocy innym poprzez oddanie krwi i ratowanie życia wielu potrzebujących.

Stąd również nasz apel do wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszej akcji krwiodawstwa:

W dniu 5 kwietnia organizujemy wyjazd do Przychodni Krwiodawstwa w Siedlcach. O godzinie 8.00 odjeżdżamy spod szkoły, oczywiście dla wszystkich krwiodawców ten wyjazd jest za darmo.

Apeluję i zachęcam bardzo gorąco wszystkie osoby, które chciałyby do nas dołączyć i też w tym dniu oddać krew, aby się nie zastanawiały i podjęły tę decyzję, bardzo gorąco zachęcamy. Wystarczy przyjść 5 kwietnia 2017 r. i wsiąść do podstawionego autokaru. Nad spełnianiem dobrego uczynku nie należy się długo zastanawiać.

WOLONTARIAT CZEKA NA KRWIODAWCÓW 5 KWIETNIA 2017 ROKU O GODZINIE 8.00 (środa).

Małgorzata Olton