„Mój rower – moje życie”

Węgrowscy policjanci, będą prowadzić działania „Mój rower – moje życie” w  ramach  w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Kampania zostanie zainaugurowania w najbliższą sobotę przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, na terenie powiatu węgrowskiego  policjanci przeprowadzą działania prewencyjne pn. „Mój  rower- moje życie” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zwracanie uwagi na łamanie przepisów drogowych zarówno przez kierowców jak i rowerzystów, podnoszenie świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa w trakcie poruszania się drogami, w tym przede wszystkim obowiązku stosowania się do przepisów, wymogach technicznych, które musi spełniać jednoślad, potrzebie zakładania  kasku oraz elementów odblaskowych, a ponadto unikania jazdy w słuchawkach z włączoną muzyką, co w znacznym stopniu ogranicza postrzeganie zagrożeń na drodze.

Działania „Mój rower – moje życie” będą prowadzone na terenie powiatu węgrowskiego od 22 kwietnia do 22 września 2017 roku.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów oraz szczególną ostrożność podczas manewrów drogowych zwłaszcza, gdy na jezdni znajduje się rowerzysta. Do rowerzystów także apelujemy o stosowanie się do przepisów drogowych, a także rozsądek podczas wykonywania manewrów na drodze.

sierż. szt. Anna Maliszewska