Wypadek w Sadownem

W związku z długim weekendem majowym, węgrowscy policjanci od 28 kwietnia do 3 maja przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego.

W tym samym okresie prowadzone były działania prewencyjne ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

Na drogach powiatu węgrowskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i trzeźwość, od piątku 28 kwietnia na drogach w powiecie węgrowskim doszło do jednego wypadku, 13 kolizji drogowych oraz zatrzymano trzech kierujących w stanie nietrzeźwości.

Do wypadku doszło 3 maja w Sadownem. Wstępnie ustalono, że 36–letni  kierujący volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas i doszło do zderzenia z volkswagenem. Kierująca tego pojazdu oraz pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że 36–latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi KP w Łochowie.

sierż. szt.  Anna Maliszewska

Foto: https://www.facebook.com/Ratownictwo-Powiatu-W%C4%99growskiego-308945965896183/