Mińsk Mazowiecki trochę lepszy

W sobotnim Turnieju Piłki Nożnej Rocznika 2007 o Puchar Wójta Gminy Sadowne na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna MOSiR Mińsk Mazowiecki. W finale była trochę lepsza od naszego KS WICHER Sadowne.

24 czerwca Klub Sportowy WICHER Sadowne zorganizował na boisku w Sadownem Turniej Piłki Nożnej Rocznika 2007 o Puchar Wójta Gminy Sadowne. Przystąpiło do niego osiem drużyn dziesięciolatków: MKP POGOŃ Siedlce, WKS Rząśnik, KORONA Jadów, TAJFUN Jartypory, MOSiR Mińsk Mazowiecki, LKS Ostrówek I, LKS Ostrówek II i WICHER Sadowne.

Mecze rozgrywały się na dwóch mniejszych boiskach jednocześnie i po zaciętej walce do półfinału dotarły 4 drużyny, które rozegrały kolejne mecze: WICHER Sadowne – KORONA Jadów (3:1) i TAJFUN Jartypory – MOSiR Mińsk Mazowiecki (0;3). W meczu o 3. miejsce TAJFUN pokonał KORONĘ 2:1, natomiast walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy zawodnikami KS WICHER Sadowne i MOSiR Mińsk Mazowiecki. Ostatecznie Mińsk był troszkę lepszy od Sadownego – wynik meczu 2:1 dla MOSiR.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Mateusz Stefańczyk z KS WICHER Sadowne, najlepszym strzelcem – Fabian Jackowski z WKS Rząśnik, a najlepszym bramkarzem – Łukasz Zapert z MOSiR Mińsk Mazowiecki.

Dyplomy, medale i puchary wręczył zawodnikom Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, któremu towarzyszył Wiceprezes KS WICHER Sadowne p. Sebastian Kowalczyk.

W trakcie Turnieju organizowana była loteria fantowa dla zawodników, przygotowano też grilla, a trenerzy wszystkich drużyn rozegrali dodatkową konkurencję, która polegała na trafieniu piłką z kilku metrów w poprzeczkę. Tu najlepszy z nich mógł cieszyć się nagrodą w postaci nowiutkiego grilla, który zasponsorowała firma „Sadpol” z Sadownego.

Klub Sportowy WICHER Sadowne dziękuje wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom za udział w Turnieju i zaprasza na kolejne spotkania z piłką, które odbędą się w Sadownem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński