Znowu wygraliśmy

2013.04.10.1Po raz kolejny młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sadownem zwyciężyła w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Natomiast nasze Gimnazjum zajęło II miejsce w swojej kategorii.

Jak co roku, turniej zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miasta Węgrów oraz Policji. Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego.

Eliminacje turnieju odbyły się 9 i 10 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Pierwszego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych powiatu węgrowskiego. Pod czujnym okiem komisji, w której skład weszli przedstawiciele organizatorów, uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy po torze przeszkód, jak również umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sadownem, II – Szkoła Podstawowa w Krypach, III – Szkoła Podstawowa w Zającu.

W drugim dniu eliminacji do rywalizacji stanęły drużyny z gimnazjów. Najlepszymi okazały się: Gimnazjum w Krypach – I miejsce, Gimnazjum w Sadownem – II miejsce, Gimnazjum gm. Liw – III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali elementy odblaskowe, a dla zwycięskich drużyn przygotowano tablety, mp4 i słuchawki.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju z roku na rok jest coraz większy, ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza tam wykorzystywana pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania na drogach.

Tekst/foto: sierż. Anna Maliszewska [sch]
KPP Węgrów 

Źródło:

www.kwp.radom.pl