Ciekawe inicjatywy Przedszkola w Sadownem

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcjach, które organizuje sadowieńskie Przedszkole.

Nasze przedszkolaki i ich rodzice nie próżnują. Wspólnie z Paniami Wychowawczyniami podejmują ciągle jakieś inicjatywy. Biorą udział w programie „Pajacyk – Dożywiamy głodne dzieci” czy też „Góra grosza”, a także zbierają makulaturę i plastikowe nakrętki.

Bez echa nie pozostanie także akcja zbierania karmy i wszystkiego, co może umilić bezdomnym zwierzętom pobyt w schronisku „Bąkówka” w Ostrowi Mazowieckiej.

Wolno żyjące ptaki natomiast mogą liczyć na wsparcie naszych przedszkolaków, którzy biorą udział w ogłoszonym właśnie w Przedszkolu konkursie pn. „EKO – KARMNIK”. Celem jego jest głównie kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania ptaków zimą, a wykonane do konkursu ekologiczne domki dla ptaków zapewne zostaną wykorzystane we właściwy sposób przez małych ekologów.

Wszystkie działania sadowieńskiego Przedszkola nie sposób tu opisać, ale można o nich i o wielu innych rzeczach poczytać na aktywnie prowadzonej stronie internetowej http://psadowne.szkolnastrona.pl/index.php. Zachęcamy do tego i oczywiście do włączenia się w realizację pomysłów Przedszkola.

A dla Przedszkola, Pani Dyrektor, Pań Wychowawczyń i oczywiście dzieci oraz ich rodziców – wielkie brawa! Będziemy wspierać Wasze działania!

Tekst: Sławek Chyliński

Źródło: www.psadowne.szkolnastrona.pl