„Wójt roku 2017”

Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran – zgłoszony do Konkursu „Wójt roku 2017” ogłoszonego przez TVP S.A.

Pomysł narodził się dużo wcześniej, a został przedstawiony na jednej z Sesji Rady Gminy przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Radnego Stanisława Rostka. Został poparty twardymi dowodami z pracy Wójta w roku 2017 i uzyskał poparcie Rady Gminy Sadowne. Kandydata mogły zgłosić co najmniej dwie organizacje pozarządowe lub instytucje z terenu gminy, dlatego nasz wniosek został zgłoszony przez Sadowieński Klub Seniora oraz „Wicher” Sadowne.

Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran: Sama propozycja aby moja kandydatura została zgłoszona do konkursu na Wójta roku 2017 jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem, ale i jeszcze większym wyróżnieniem. Dziękuję za to, że doceniacie moje zaangażowanie w pracę na rzecz gminy Sadowne, naszej małej ojczyzny. Praca na rzecz naszej społeczności przynosi mi satysfakcję i zadowolenie, że każdego dnia swoją pracą przyczyniam się do zmiany naszej gminy na lepsze.

Sam wniosek musiał poczekać, do rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A., który zgłoszono 2 marca 2018 r. W dniu 6 marca kapituła konkursu wyłoni dziesięciu finalistów, których filmowe sylwetki zaprezentowane będą na antenie TVP. Tytuł „Wójt roku 2017” oraz nagrody w postaci dyplomu i pamiątkowej statuetki otrzyma osoba, która uzyska najwięcej głosów w głosowaniu widzów w systemie SMS. Głównym kryterium wyboru finalistów będą ich osiągnięcia na rzecz gminy. Idąc z duchem czasu, od tego roku, kluczowa będzie także ocena dokonań wójta na podstawie strony internetowej gminy. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 28 kwietnia 2018 r.

Trzymamy za Wójta kciuki i życzymy powodzenia !!!