Zdarzenia na drogach powiatu

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

Do  zdarzenia doszło 11 sierpnia w Sadownem. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący peugeot wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej maździe. W wyniku uderzenia kierujący mazdą zjechał do przydrożnego rowu. Nie odnotowano osób rannych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Sadownem 15 sierpnia. Policjanci wstępnie ustalili, że 76 – letni kierujący toyotą w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, wjeżdżając na teren posesji, nie upewnił się, czy jadący za nim motocyklista nie rozpoczął manewru wyprzedania i wskutek czego doprowadziło to do bocznego zderzenia z motocyklem. 36 – letni kierujący suzuki doznał obrażeń ciała i został przetransportowany LPR do szpitala w Siedlcach. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

19 sierpnia w Grębkowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 32 – letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 57 letniej kierującej fiatem. W wyniku zderzenia pojazdów fiat dachował a jego kierującą z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

mł. asp. Anna Maliszewska