Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 
W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do  zdarzenia doszło 3 września w Węgrowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 47–letni kierujący fiatem, znajdując się w stanie nietrzeźwości – blisko 2 promile w wydychanym powietrzu, uderzył w barierę ochronną, a następnie dachował. Kierujący nie posiadał również uprawnień do kierowania. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP Węgrów.

4 września w Sadolesiu, gm. Sadowne, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem wraz z pasażerką skręcając w lewo został uderzony w tył pojazdu przez 21-letniego  kierującego toyotą. W wyniku tego zdarzenia pasażerka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Warszawie, kierujący motorowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ostowi Mazowieckiej.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w gm. Korytnica 5 września. Policjanci wstępnie ustalili, że 71-letni kierujący vw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu bmw. Pasażerka vw, jak i kierujący, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

7 września w gm. Liw doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 38-letnia kierująca oplem na prostym odcinku drogi uderzyła w tył naczepy poprzedzającego ją pojazdu scania, kierowanego przez 35-letniego mężczynę, który zatrzymał się ze względu na roboty drogowe. W wyniku tego zdarzenia  kierująca została przewieziona do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w gm. Liw 7 września. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący scanią na skrzyżowaniu dróg potrącił 80-letniego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta został przewieziony do szpitala.

8 września doszło do kolejnego zdarzenia w gm. Łochów. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 24–letnia kierująca vw na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg, w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. 

sierż. Marta Lewandowska