Policja apeluje…

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do  zdarzenia doszło 1 października w Trawach w gm. Korytnica. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 43-letni kierujący ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości wjechał w ogrodzenie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, miał blisko 4 promile. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Korytnica.

2 października w Węgrowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący mitsubishi  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej  go  skody. W wyniku czego najechał na tył pojazdu. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gwizdały gm. Łochów. Policjanci wstępnie ustalili, że 40-letnia kierująca corsa nie dostosowała prędkości na łuku drogi i straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzyła w barierkę energochłonna. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

4 października w miejscowości Sadowne policjanci zatrzymali do kontroli 55-letniego kierującego motorowerem, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego – miał 2 promile. Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Zatrzymano prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło 5 października na drodze krajowej  K-62 w miejscowości Budziska, gm. Łochów. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że  kierujący mercedesem nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go mercedesa i uderzył w tył jego pojazdu powodując uszkodzenia pojazdu. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

sierż. Marta Lewandowska