Na terenie powiatu

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

Do  pierwszego zdarzenia  doszło 5 marca w miejscowości Płatkownica. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w domu jednorodzinnym doszło do rozszczelnienia butli gazowej, która wybuchła. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznało małżeństwo  w wieku 37 i 41 lat. Pokrzywdzeni zostali przetransportowani do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP Łochów.

6 marca doszło do kolejnego zdarzenia w Łochowie. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 63-letni kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Renault wraz z przyczepą na łuku drogi nie dostosował prędkości, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. W skutek tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 8 marca w Łochowie na ul. Al. Łochowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący motocyklem Kawasaki, jadąc pasem wyznaczonym do skrętu w prawo uderzył w bok mercedesa, który w tym samym czasie skręcał w prawo. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał motocyklista, która został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP Łochów.

8 marca doszło do kolejnego zdarzenia w miejscowości Zawady, gm. Liw. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 27-letnia kierująca oplem, na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. W skutek tego zdarzenia kierująca i pasażerka doznały obrażeń, zostały przetransportowane do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Węgrów.

8 marca w Zieleńcu, gm. Sadowne, policjanci podczas patrolu zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawdzili stan trzeźwości 23–letniego kierującego bmw, który wykazał blisko promil. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i zatrzymali prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP Łochów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. 

sierż. Marta Lewandowska