Zdarzenia drogowe w powiecie

W ostatnich dniach doszło do zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

W dniu 19 czerwca w m. Krypy, gm. Liw, kierujący pojazdem marki VW Passat mieszkaniec pow. węgrowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem marki VW Passat, którego kierujący doznał obrażeń w postaci otarcia naskórka.

Tego samego dnia w Łochowie na drodze K50 nieletni kierujący motorowerem mieszkaniec pow. węgrowskiego, wykonując nieprawidłowo manewr zmiany pasa ruchu, skręcając w prawo, zajechał drogę jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Opel Astra. Nikt nie odniósł obrażeń.

20 czerwca w Węgrowie na ul. Zwycięstwa doszło do zderzenia się dwóch rowerów. Nieletni mieszkaniec m. Węgrów podczas włączania się do ruchu zajechał drogę prawidłowo jadącemu drugiemu rowerzyście, który zmuszony był do gwałtownego hamowania, w wyniku czego spadł na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

21 czerwca w Łochowie na ul. Al. Węgrowska kierujący pojazdem marki Honda mieszkaniec pow. garwolińskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym kierującemu pojazdem marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Również w tym dniu w Węgrowie na ul. Gdańskiej mieszkaniec Warszawy, poruszając się pojazdem marki Skoda Octawia, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Ford, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Brak osób poszkodowanych.

W dniu 22 czerwca w Łochowie na ul. Al. Pokoju kierujący pojazdem marki Opel Astra mieszkaniec pow. węgrowskiego, wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem Agillą, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w Łochowie na ul. Armii Krajowej mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Opel Astra nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru cofania, w wyniku czego uderzyła w pojazd marki BMW, co doprowadziło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Dnia 22 czerwca w Sadownem na ul. Kościuszki mieszkanka pow. węgrowskiego kierując Nissanem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (niespełna 3 promile alkoholu w organizmie), zjeżdżając na pobocze uderzyła w prawidłowo zaparkowane pięć pojazdów powodując ich uszkodzenia. Jedna osoba została poszkodowana. Postępowanie prowadzi KP Łochów.

23 czerwca w Węgrowie na ul. Zwycięstwa mieszkaniec pow. wyszkowskiego kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającego się prawidłowo kierującemu pojazdowi marki BMW, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w Węgrowie na ul. Żeromskiego mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Ford nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Honda, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu. Brak osób poszkodowanych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. szt. Monika Księżopolska