Zdarzenia drogowe…

W ostatnich dniach doszło do zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

W dniu 24 czerwca na drodze K-62 w Ludwinowie mieszkaniec pow. łosickiego kierując pojazdem VW Passatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego uderzył swym autem w poprzedzające go samochody Opel i Renault Master. Nikt nie doznał obrażeń.

26 czerwca w m. Grabowiec 23-letni mieszkaniec gm. Korytnica kierując samochodem marki Toyota w sposób nieprawidłowy wykonał manewr wyprzedzania, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego gwałtownie zahamował, co doprowadziło do zderzenia się z poprzedzającym go pojazdem marki Toyota, który następnie uderzył w wyprzedzający pojazd marki Opel. W wyniku zdarzenia sprawca zjechał do rowu i tyłem pojazdu uderzył w betonowy przepust. Nikt nie doznał obrażeń.

26 czerwca ok. godz. 14:35 dyżurny łochowskiego komisariatu  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na drodze krajowej K-50 w m. Sadoleś, gm. Sadowne. Policjanci pracując pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalili, że 64-letnia mieszkanka pow. węgrowskiego kierując Suzuki, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z Dafem. W wyniku zdarzenia kierująca samochodem osobowym zmarła na miejscu. Kierujący autem ciężarowym był trzeźwy. Dalsze czynności łochowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

27 czerwca w m. Krypy mieszkaniec gm. Korytnica kierując pojazdem marki Honda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Toyota doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

28 czerwca w m. Kaliska kierujący samochodem marki Skoda podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Citroen, doprowadzając do bocznego zderzenia się tych pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w Borzychach mieszkaniec pow. sokołowskiego kierując zespołem pojazdów marki Ford z przyczepą specjalną nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volvo, w wyniku czego uderzył w jego tył, co spowodowało że unieruchomiony pojazd Volvo uderzył w poprzedzającego go Opla. Nikt nie doznał obrażeń.

29 czerwca w m. Borzychy obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Mercedes najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki VW Polo doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Brak osób poszkodowanych.

W tym samym dniu na DK 62 w m. Budziska 20-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem Leon nie zachował należytej odległości od poprzedzających go pojazdów, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki VW Polo, który następnie uderzył w tył pojazdu marki Skoda, który to uderzył w tył następnego pojazdu marki Skoda. Brak osób poszkodowanych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.   

sierż. szt. Monika Księżopolska