Zaproszenie!

Zapraszamy w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Andrzeja Styrczuli na uroczyste obchody Święta Policji w dniu 26 lipca 2019 r. w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123. latach zaborów.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników Policji w Węgrowie. W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie i zlokalizowaną przy ul. Piłsudskiego 6. Następnie o godz. 12.00 odbędzie się Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, natomiast o godz. 13.00 na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się uroczysty apel z okazji obchodzonego Święta.

W trakcie uroczystości będzie można podziwiać występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Radomia. Przygotowane stoiska profilaktyczne zaproszonych gości zapewnią doskonałą okazję do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa oraz specyfiką pracy Nadleśnictwa czy Wojskowej Komisji Uzupełnień z Mińska Mazowieckiego.

sierż. szt. Monika Księżopolska