Kronika strażacka 15-21 lipca 2019 r.

W okresie od 15 do 21 lipca na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 14 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 8 miejscowych zagrożeń, 2 alarmy fałszywe.

17.07.2019 – Węgrów, ul. Gdańska – wypadek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP, strażacy stwierdzili, że na drodze krajowej nr 62 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. Nie było osób uwięzionych, droga była nieprzejezdna. Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach. Udzielono też pomocy przedmedycznej osobie jadącej jednym z pojazdów.  Następnie osobą tą zajął się przybyły ZRM.  Do czasu przybycia policji zabezpieczano ruch drogowy. Po zabraniu osoby poszkodowanej do szpitala przez ZRM, zastęp JRG wrócił do bazy.

17.07.2019 – Węgrów, ul. Kościuszki – wypadek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG, KDR stwierdził, że na ulicy Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodów osobowych. Na miejscu był już ZRM,  który zajmował się osobą jadącą jednym z pojazdów. Działania zastępów JRG Węgrów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach. Do czasu przybycia policji zabezpieczano ruch drogowy (droga nieprzejezdna). Po zabraniu przez ZRM osoby poszkodowanej do szpitala i przybyciu policji na miejsce zdarzenia, zastępy JRG zakończyły działania.

20.07.2019 – Złotki, gm. Sadowne – pożar lasu.

SK KP w Węgrowie otrzymało informację o pożarze lasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Sokółka, kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że pali się około 5 arów lasu sosnowego. Zastęp podał jeden prąd w natarciu na pożar. Na miejsce dojechały zastępy OSP Sadowne i JRG Węgrów (Posterunek Ostrówek), które podały kolejny prąd wody w natarciu. Działania te doprowadziły do opanowania pożaru. Po dokładnym przelaniu pogorzeliska zastępy zakończyły działania i powróciły do koszar.

Tekst: KP PSP Węgrów