Kronika policyjna – 4-9 sierpnia

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do  zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

04 sierpnia w m. Sadowne 36-letnia mieszkanka pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki VW, na skrzyżowaniu ulic skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Mercedes, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Nikt nie poniósł obrażeń.

05 sierpnia w Łochowie na ul. Al. Łochowska mieszkaniec pow. ryckiego, kierując samochodem marki Skoda, nie zachował nakazanych środków ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Audi, a następnie pojazd ten uderzył w tył kolejnego poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierujący Skodą. Postępowanie prowadzi KP Łochów.

W tym samym dniu w m. Wrotnów kierujący pojazdem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda, doprowadzając do zderzenia. Obrażenia poniósł kierujący motocyklem.

06 sierpnia w m. Kamionna 32-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem Fiat, na prostym odcinku drogi najechał na tył pojazdu marki Mercedes. Nikt nie poniósł obrażeń.

Tego samego dnia, również w m. Kamionna mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Volvo. Nikt nie poniósł obrażeń.

06 sierpnia w m. Jasiorówka 19-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując Oplem, nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu marki BMW, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów, uszkodzenia ogrodzenia dwóch posesji oraz słupa elektrycznego.

08 sierpnia mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując samochodem marki Citroen, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej VW, doprowadzając do zderzenia. Nikt nie poniósł obrażeń.

09 sierpnia w Węgrowie na ul. Piłsudskiego mieszkanka powiatu węgrowskiego, jadąc po chodniku rowerem, wjechała na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd marki Opel, którego kierująca nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierująca rowerem doznała obrażeń ciała.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. szt. Monika Księżopolska