Kronika policyjna 27-31 sierpnia

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

27 sierpnia w Łochowie na ul. Al. Węgrowska 34-letni mieszkaniec pow. płockiego, kierując pojazdem marki Daf wraz z naczepą, zjeżdżając z drogi K50 na stację paliw nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego najechał na pozostawiony tam pojazd marki Subaru. Nikt nie odniósł obrażeń.

28 sierpnia w m. Płatkownica 24-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując samochodem osobowym Audi, nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się z samochodem marki Audi. Nikt nie odniósł obrażeń.

30 sierpnia w m. Czaple kierujący pojazdem marki Skoda w trakcie manewru wyprzedzania uderzył w skręcający w lewo ciągnik rolniczy Ursus. Kierowca ciągnika zabrany do szpitala.

31 sierpnia w m. Kamionna 33-letni mieszkaniec pow. wołomińskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) i nie posiadając stosownych uprawnień, kierował pojazdem marki VW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

W tym samym dniu w Węgrowie na ul. Słowackiego 65-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości (blisko 1 promil alkoholu w organizmie), wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Fiat. Rowerzysta doznał obrażeń ciała.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. szt. Monika Księżopolska