Kronika policyjna 25-28 września

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do pięciu wypadków, w jednym z nich śmierć poniósł rowerzysta. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

25 września w na trasie Miedzna – Międzyleś mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył auto marki Honda. Nikt nie doznał obrażeń.

27 września w m. Ostrówek obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki VW, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości (0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Śnice obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym marki Daf, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca trzeźwy, został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrów.

28 września w Węgrowie 24-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki VW na prostym odcinku drogi najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty, który doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Sojkówek 24-letnia mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki BMW, na prostym odcinku drogi potrąciła rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem.

KPP Węgrów