Zdarzenia drogowe 16-19 grudnia

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

16 grudnia w m. Popielów mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Renault na zakręcie drogi w lewo na śliskiej nawierzchni nie zachowała szczególnej ostrożności w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu po lewej stronie po czym wywróciła pojazd na dach.  Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w Łochowie na ul. 1 Maja mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem, w wyniku czego doszło do potrącenia rowerzysty. Nikt nie doznał obrażeń.

17 grudnia w Łochowie na ul. Dolnej mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Nissan włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierujący Nissanem oraz pasażerka Opla po przewiezieniu do szpitala zwolnieni.

Tego samego dnia w m. Węgrów na ul. Traugutta mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją pojazdu marki Audi w wyniku czego najechała na jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

18 grudnia w m. Sokółka mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w słup elektryczny w wyniku czego doznał obrażeń ciała. Kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości 1,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

19 grudnia w m. Węgrów ul. Rynek Mariacki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Audi doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

19 grudnia w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując motorowerem nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania rowerzystki, w wyniku czego, będąc sam wyprzedzany przez nn. pojazd przewrócił się na kierującą rowerem, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochwie.

19 grudnia w m. Ludwinów mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel nie upewnił się co do bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo uderzając w wykonujący manewr wyprzedzania pojazd marki Golf. Nikt nie doznał obrażeń ciała.

19 grudnia w m. Korytnica mieszkaniec pow. siedleckiego kierując pojazdem marki Mercedes w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Kia doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. sztab. Monika Księżopolska