Kronika policyjna 27.01 – 02.02.2020

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

27 stycznia w m. Węgrów na ul. Przemysłowej mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki BMW w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Czaple mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Dacia z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu, gdzie dachowała. Wszystkie osoby podróżujące autem trafiły do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie. 

29 stycznia w m. Węgrów na ul. A. Mickiewicza mieszkaniec pow. sokołowskiego kierując pojazdem marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi Audi w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Fiat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg zjechał na pobocze uderzając w znak poczym zjechał do rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

29 stycznia w m. Trzebucza mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Fiat nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Citroenem, a jadący za nim VW chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

30 stycznia w m. Ostrówek ul. J. Pawła mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Fiatem doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

31 stycznia w m. Węgrów na ul. Gdańskiej mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Audi nie zachowała bezpiecznej odległości  od poprzedzającego ją pojazdu marki Land Rover w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

01 lutego w m. Płatkownica mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie prawidłowo wykonała manewr zmiany pasa ruchu w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Sadowne na ul. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Seat znajdując w stanie nietrzeźwości (0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) najechał na leżącego na jezdni nietrzeźwego (1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) mężczyznę, który w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

02 lutego w m. Węgrów ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując motocyklem marki Aptilla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ich przepuszczenia doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem

sierż. sztab. Monika Księżopolska