Kronika policyjna 10 – 14 lutego 2020

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

10 lutego w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault na przejściu dla pieszych potrącił kobitę korzystającą z przejścia. Nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

W tym samym dniu w m. Starawieś na ul. Szkolnej mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Fordem doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

11 lutego w m. Chojeczno – Sybilaki mieszkaniec pow. siedleckiego znajdują się stanie nietrzeźwości (0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka Seatem.  Kierujący ciągnikiem trafił do szpitala. Postępowanie prowadzi PP w Korytnicy.

14 lutego w m. Paplin mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat nie zachowała bezpiecznej odległości i nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzyła w pojazd marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Jartypory mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. 

14 lutego w m. Sadowne mieszkaniec pow. podlaskiego, kierując pojazdem marki Daf wraz z naczepą potrącił pieszą…, która w wyniku obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem

sierż. sztab. Monika Księżopolska [sch]