Z przyrodą na Ty

2014.05.26.5W ramach obchodów 500-lecia Sadownego Szkoła Podstawowa w Sadownem zorganizowała konkurs wiedzy przyrodniczej.

Rywalizacja odbywała się dwustopniowo: pierwsza  część obejmowała test składający się z 25 pytań, a druga sprawdzała wiedzę praktyczną z zakresu znajomości roślin i zwierząt oraz ochrony przyrody na terenie gminy Sadowne.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych gminy Sadowne. Rywalizowali ze sobą uczniowie z Grabin, Kołodziąża, Orzełka i Sadownego. Najlepsi uczniowie z poszczególnych placówek oświatowych, wyłonieni w rywalizacji szkolnej, spotkali się 13 maja w Szkole Podstawowej w Sadownem, aby powalczyć o miano najlepszego znawcy sadowieńskiej przyrody oraz główną nagrodę.

2014.05.26.6Łatwo nie było. Uczestnikom etapu finałowego przyszło zmierzyć się z szeregiem zadań przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Łochów  – panów Wojciecha Zakrzewskiego i Krzysztofa Bartosiewicza, oraz Elżbiety Dębkowskiej – Akonom  – nauczyciela SP w Sadownem. Uczniowie musieli poradzić sobie z rozpoznawaniem roślin po liściach, odróżnieniem tropów zwierząt, identyfikacją poroży oraz rozpoznawaniem zwierząt w konkurencjach „Ptasie abecadło” i „Leśny alfabet”.

Walka była zaciekła…

Sylwia Ilczuk – organizator konkursu

Więcej na stronie Szkoły Podstawowej w Sadownem

Źródło: www.spsadowne.pl