100 lat Babciu i Dziadku…

<W ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi – 16 stycznia 2015 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orzełku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Przybyłych gości serdecznie powitała pani Barbara Kiełek – dyrektor szkoły, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili przygotowany program artystyczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście z uwagą oglądali przedstawienie. Przecież nic tak nie cieszy dziadków
w dniu ich święta, jak widok kochających wnuków.

Dzieci przygotowały dla babć i dziadków kolorowe laurki i własnoręcznie stworzone upominki. Na koniec uczniowie zaprosili przybyłych gości na poczęstunek, który został przygotowany podczas zajęć kulinarnych realizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Orzełek w ramach projektu „Nadeszła pora na małe co nieco..” i dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.

Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Pozwolił uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Jest za co dziękować naszym babciom i dziadkom. To właśnie oni otulają wnuki ciepłem i troską. Cierpliwie uczą najpierw samodzielności, potem wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są w każdej potrzebie. Przygotowany Dzień Babci i Dziadka był doskonałą okazją, aby im podziękować.

Katarzyna Wiechowska