Zabrałeś moje miejsce…

2015.03.19.1Zabrałeś moje miejsce – zabierz moje kalectwo – pod takim hasłem mazowieccy policjanci, 20 marca będą prowadzili działania w ramach Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych.

Policjanci i funkcjonariusze straży miejskich/gminnych będą zwracali uwagę na nadużycia wynikające z korzystania z przywilejów posiadania karty parkingowej.

Niestety, wciąż częste są przypadki parkowania pojazdów na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoby w pełni sprawne wjeżdżają na koperty namalowane na parkingach wychodząc z założenia, ze przecież to nic takiego. Mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki może to być problem dla tych ludzi, dla których te miejsca są zarezerwowane.

2015.03.19.2Policjanci i funkcjonariusze straży miejskich/gminnych oprócz podejmowanych działań wobec osób nieuprawnionych, pozostawiających swój pojazd na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej, będą zwracali uwagę na nadużycia wynikające z korzystania z przywilejów posiadania karty parkingowej.

Należy pamiętać, że kierujący pojazdem oznaczonym kartą parkingową może parkować na miejscu dla osób niepełnosprawnych tylko wtedy, kiedy przewozi osobę legitymującą się kartą.

W policyjną akcję zaangażuje się też młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie wspomagający Policję w tej akcji będą wręczać kierującym i przechodniom przygotowane specjalnie na tę okazję ulotki.

Akcja zostanie przeprowadzona na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Źródło: KWP zs. w Radomiu, WRD