Sukces w konkursie

2015.04.18.1116 kwietnia w Sabniach rozstrzygnięto diecezjalny konkurs religijny. Wśród wyróżnionych są nasi uczniowie.

Konkurs Diecezji Drohiczyńskiej „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” adresowany był do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, a jego celem było m.in. pogłębienie zrozumienia potrzeby nawrócenia w życiu człowieka, pobudzenie większego zainteresowania Pismem Świętym i zwiększenie roli religii jako przedmiotu szkolnego.

W Konkursie wzięło udział około 1000 dzieci i nauczycieli, ale ostatecznie do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 332 osoby z 47 szkół. Jury, pod przewodnictwem ks. dra Krzysztofa Mielnickiego, nagrodziło prace uczniów i szkoły w III kategoriach. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie z terenu gminy Sadowne:

2015.04.18.13– w kategorii I (klasy I – III) – prace plastyczne – II miejsce zajął Szymon Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Wycecha – opiekun p. Ewa Rowicka,

– w kategorii II (klasy IV – VI) – praca literacka (opowiadanie o nawróceniu) – wyróżnienie otrzymała Weronika Szycko z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach – opiekun p. Małgorzata Andryszczyk.

2015.04.18.12

Sukces naszych uczniów jest znaczący, gdyż konkurencja w poszczególnych kategoriach była duża: w kategorii I na konkurs wpłynęły 103 prace plastyczne, natomiast w kategorii III oceniano 25 prac literackich.

Gratulujemy finalistom konkursu i ich opiekunom. Życzymy kolejnych, znaczących osiągnięć.

Tekst: sch

Foto: www.podlasie24.pl

Źródło: www.podlasie24.pl