Warsztaty z autoprezentacji

???????????????????????????????W miniony wtorek, 26 maja 2015 r. grupa wolontariuszek ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSP w Sadownem, wzięła udział w warsztatach z autoprezentacji.

Warsztaty te zapoczątkowały realizację projektu „Podziel się sercem”, w ramach którego młodzież ze SKW m.in. przeprowadzi szereg zajęć dla młodszych kolegów z innych szkół i przedszkola w Sadownem na temat idei wolontariatu.

Warsztaty trwały od 14.00 do 18.00 i wzięło w nich udział 15 wolontariuszek. Zajęcia były przeprowadzone przez sympatyczną panią Anię. Podczas warsztatów ćwiczyłyśmy m.in. jak przeprowadzić świetną autoprezentację, a także w jaki sposób rozmawiać z ludźmi gdy mamy im do przekazania coś przykrego lub smutnego.

Atmosfera przez cały czas trwania warsztatów była luźna, nikt nie czuł się zestresowany lub spięty. Świetnie się bawiłyśmy i czułyśmy w swoim towarzystwie. Jednym z interesujących ćwiczeń było wcielanie się w jakąś charakterystyczną postać: polityka, kokietki, księdza, nauczyciela. Zabawa polegała na odczytaniu tego samego tekstu ale tak, jakby to robiła jedna z w/w postaci. Odkryłyśmy również, jak można poznać człowieka po jego gestach, mowie czy postawie. Kolejnym ciekawym doświadczeniem była zabawa określająca naszą samoocenę. Każda z nas miała za zadanie wypisać kilka określeń na swój temat, zachowując je dla siebie. Następnie każda z nas miała naklejoną na plecach kartkę, na której każdy mógł napisać określające nas cechy charakteru. Na koniec zabawy porównywałyśmy nasze własne określenia na nasz temat z tym, co myślą o nas inni.

Podczas tych czterech godzin wiele się nauczyłyśmy, dostałyśmy słodki poczęstunek i bezpiecznie odwieziono nas do domu.

Nad całością czuwała p. Małgorzata Olton, która jest opiekunem SKW i wspólnie z nami realizuje projekt „Podziel się sercem”.

Katarzyna Maksimowicz – Przewodnicząca SKW przy ZSP w Sadownem