Orzełek z wyróżnieniami.

2013.01.17W tym roku w 11 miastach odbyły się eliminacje powiatowe V Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Kolędowe Serce Mazowsza”. 15 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury wzięło w nich udział 19 podmiotów.

– Chodzi o to byśmy się razem spotkali i śpiewali do akompaniamentu na żywo, bo jest to najpiękniejsza tradycja jaka może być – mówił podczas spotkania w Węgrowie Krzysztof Boruta, dyrektor artystyczny przeglądu, który razem z Barbarą Żarnowiecką i Mają Rumocką oceniał prezentacje.

Jury postanowiło wyróżnić:

Aleksandrę Dmochowską ze Szkoły Podstawowej w Orzełku,

Michała Soszkę – opiekuna i akompaniatora reprezentantek Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.

Natomiast do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 18 i 19 stycznia w Siedlcach, zakwalifikowano:

Luizę Matusik i Małgorzatę Cejmer z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie (kategoria: gimnazjum),

Jakuba Wronkowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie (kategoria: Szkoły Podstawowe, kl. I – III),

Weronikę Kuzak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie (kategoria: Szkoły Podstawowe, kl. I – III),

Julię Topolską z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie (kategoria: Szkoły Podstawowe, kl. I – III),

Aleksandrę Kiełek ze Szkoły Podstawowej w Orzełku (kategoria: Szkoły Podstawowe, kl.IV – VI),

– Zespół instrumentalno-wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie (kategoria: Szkoły Podstawowe, kl. IV – VI).

– Myślę, że wszystko pnie się w górę. W kontekście zeszłego roku jest dużo bardzo dobrego śpiewania, muzykowania. Cieszymy się, że dzieci się rozwijają i oby tak dalej – mówiła po przesłuchaniach B. Żarnowiecka. (więcej)

Źródło: www.gloswegrowa.pl