Od Liverpoolu do Sadownego

2015.07.22.1Młodzi sportowcy z Dobrego i Węgrowa uczestniczyli w tygodniowym obozie sportowym w Sadownem.

W Sadownem przez ostatni tydzień swoje umiejętności sportowe szlifowali młodzi sportowcy, członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego z Dobrego i Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie.

Pod okiem trzech opiekunów w Internacie LO Sadowne przebywało 35. uczestników obozu sportowego, którzy wypełniali czas profesjonalnymi ćwiczeniami. W trakcie swojego pobytu organizowano turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, szachowe i warcabowe. Czasu nie zabrakło również na odpoczynek i częste wizyty na sadowieńskim basenie pływackim, a także zwiedzanie Muzeum Ziemi Sadowieńskiej i wystawy fotograficznej o dzieciach Afganistanu.

– Możemy się pochwalić, iż wśród uczestników naszego obozu sportowego znajdują się np. laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów szachowych, a także drużyna piłkarska UKS Dobre, która osiąga dobre wyniki w swojej kategorii wiekowej – tłumaczy opiekun grupy p. Henryk Giers i dalej opisuje ostatnie, ważne wydarzenia drużyny piłkarskiej – Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Piłki Nożnej FC Liverpool UKS Dobre w styczniu tego roku przez kilka dni gościł w Liverpoolu. Czternastu naszych piłkarzy rocznika 2005-2005 brało udział w Turnieju, podczas którego rozegrali 5 meczów, uzyskując 3 zwycięstwa. Jedna z wygranych była dość znacząca, gdyż pokonanym był jeden z zespołów Liverpoolu. Mecze odbywały się na stadionie Liverpoolu Anfield Road i ostatecznie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w tym Turnieju. Oprócz gry w piłkę, mieliśmy też okazję ćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów – nadmienię tylko, że FC Liverpool posiada 11 boisk, na których ćwiczą młodzi adepci piłki nożnej. W trakcie pobytu w Liverpoolu nasi zawodnicy mieli także okazję do spotkań z działaczami Klubu, a także zwiedzali muzeum pamięci, w którym specjalne miejsce znalazło się też dla naszego Jerzego Dudka. Podczas wyjazdu otrzymaliśmy kolejne zaproszenie na Turniej w Liverpoolu i być może weźmiemy w nim udział. Ale to nie jedyny wyjazd poza granice naszego kraju – na początku maja tego roku UKS Dobre uczestniczył także w Turnieju na Litwie, gdzie zajął 4 miejsce, pokonując główną drużynę litewską Żalgiris Wilno.

Proszę, proszę – młodzieżowa drużyna piłkarska, na poziomie naszych najmłodszych zawodników z Wichra, a posiada już takie osiągnięcia i perspektywy dalszego rozwoju. Podobnie zawodnicy Stowarzyszenia Rozwoju Sportu – poważne osiągnięcia w szachach. Brawo!

I jeszcze jedna uwaga – uczestnicy obozu sportowego są bardzo zadowoleni z miejsca pobytu, sadoweńskich obiektów sportowych, na których mieli treningi i oczywiście całego otoczenia – czystego powietrza, uroków tej ziemi i gościnności. A my? Możemy wykorzystać to, co podoba się u nas innym.

A na zakończenie pobytu? W ostatnim dniu obozu sportowego, 22 lipca – turnieje podsumowujące, w tym mecz towarzyski z uczestnikami piłkarskiego obozu sportowego „Korony” Jadów, którzy przebywają na zgrupowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym NOE w Broku.

A potem – pozostało tylko spakowanie się i do domu. Wszyscy deklarują, iż chętnie tu wrócą zarówno w trakcie ferii zimowych, jak też kolejnej przerwy wakacyjnej.

Już teraz zapraszamy do nas!

Tekst/foto: sch