Zmiany w Diecezji Drohiczyńskiej – 2021

Biskup drohiczyński Piotr Sawczuk dokonał zmian personalnych w diecezji drohiczyńskiej.

Proboszczowie

Ks. Dobrogowski Krzysztof – dotychczasowy proboszcz parafii Szmurły mianowanym proboszczem parafii Narew – z dniem 1 lipca r.

Ks. Łoniewski Janusz – dotychczasowy proboszcz parafii Brańsk przechodzi na emeryturę (zamieszka w Domu Parafialnym w Brańsku) – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Malinowski Krzysztof – dotychczasowy proboszcz parafii Skibniew mianowany proboszczem parafii Wyszki – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Niemyjski Zbigniew – zwolniony z urzędu administratora parafii Narew – z dniem 30 czerwca 2021 r.

Ks. Nowaszewski Robert – dotychczasowy proboszcz parafii Rogów mianowany proboszczem parafii Wyrozęby – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Sitnik Edward – dotychczasowy pomocniczy wikariusz sądowy, czyli wiceoficjał mianowany proboszczem parafii Skibniew – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Tomaszewski Walery – dotychczasowy wikariusz parafii Boćki mianowany proboszczem parafii Szmurły – z dniem 1 lipca 2021 r.

Ks. Ulaczyk Andrzej – dotychczasowy proboszcz parafii Wyszki mianowany proboszczem parafii Brańsk – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Wierzbicki Grzegorz – dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim mianowany proboszczem parafii Rogów – z dniem 12 lipca 2021 r.

Wikariusze

Ks. Domańszczyński Maciej– dotychczasowy wikariusz parafii Prostyń mianowany wikariuszem parafii Sarnaki – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Grzeszczuk Sylwester – dotychczasowy wikariusz parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie mianowany wikariuszem parafii Boćki – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Hryniewicki Paweł – dotychczasowy wikariusz parafii Rozbity Kamień mianowany wikariuszem parafii Prostyń – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Kalicki Radosław (neoprezbiter) – mianowany wikariuszem parafii Rozbity Kamień – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Kisiel Michał – dotychczasowy wikariusz parafii Sterdyń mianowany wikariuszem parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Lipczyński Karol – dotychczasowy wikariusz parafii Sadowne mianowany wikariuszem parafii Łochów – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Łoza Przemysław – dotychczasowy wikariusz parafii Łochów mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Margański Bartosz – dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach mianowany wikariuszem parafii Starawieś – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Nagórny Krzysztof – dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach mianowany wikariuszem parafii Sterdyń – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Nagórny Patryk – dotychczasowy wikariusz parafii Brańsk mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Oleksiuk Rafał (neoprezbiter) – mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Połok Mirosław – dotychczasowy wikariusz parafii Starawieś mianowany wikariuszem parafii Jabłonna Lacka – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Przewoźny Tomasz – mianowany wikariuszem parafii Brańsk – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Puchacz Mirosław – dotychczasowy proboszcz parafii Olmeto i Castello delle Forme (Włochy) mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Roguski Mateusz – dotychczasowy wikariusz parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Ryczkowski Wojciech – dotychczasowy wikariusz parafii Kamionna mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Rzepczyński Krzysztof – dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach mianowany wikariuszem parafii Sadowne – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Skarżyński Łukasz – dotychczasowy wikariusz parafii Jabłonna Lacka mianowany wikariuszem parafii Łochów – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Suszko Łukasz – dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Szymanik Mariusz – dotychczasowy wikariusz parafii Sarnaki mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Śledź Piotr – dotychczasowy wikariusz parafii Perlejewo mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Wdowiński Wojciech (neoprezbiter) – mianowany wikariuszem parafii Kamionna – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Wyszomierski Piotr (neoprezbiter) – mianowany wikariuszem parafii Perlejewo – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Ziembowski Grzegorz – dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Inne zmiany

Ks. Bartosiak Mariusz – dotychczasowy proboszcz parafii Wyrozęby mianowany wikariuszem sądowym, czyli oficjałem Sądu Biskupiego w Drohiczynie – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Borzęcki Łukasz – dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim mianowany prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Cudny Jerzy – zwolniony z urzędu wikariusza sądowego, czyli oficjała Sądu Biskupiego w Drohiczynie – z dniem 11 lipca 2021 r.

Ks. Łoza Przemysław – zwolniony z funkcji sekretarza Dekanatu Łochowskiego – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Margański Bartosz – zwolniony z funkcji kapelana drużyn ZHP w Dekanacie Siemiatyckim oraz sekretarza Dekanatu Siemiatyckiego – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Nagórny Patryk – zwolniony z funkcji sekretarza Dekanatu Brańskiego – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Roguski Mateusz – zwolniony z funkcji sekretarza Dekanatu Bielskiego – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Skarżyński Łukasz – zwolniony z funkcji kapelana 22 Drużyny Harcerskiej „Pędziwiatry” w Jabłonnie Lackiej – z dniem 22 sierpnia 2021 r.

Ks. Szymanik Marcin – dotychczasowy prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie mianowany sekretarzem i kapelanem Biskupa Drohiczyńskiego – z dniem 12 lipca 2021 r.

Ks. Ulaczyk Andrzej – mianowany dziekanem Dekanatu Brańskiego – z dniem 12 lipca 2021 r.

Źródło: Diecezja Drohiczyńska, www.podlasie24.pl