Bal karnawałowy 2014

2014.03.01.5Bal karnawałowy dla dzieci w Sadownem podsumował tegoroczne ferie zimowe.

W sobotnie przedpołudnie, 1 marca Sala OSP zapełniła się naszymi „milusińskimi”, którzy zostali tu zaproszeni na ostatkowy bal karnawałowy. Tradycją jest, iż bal taki organizowany jest – na zakończenie ferii zimowych – przez Wójta Gminy Sadowne, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Tak się też stało i tym razem.

Organizatorzy i sponsorzy balu stanęli na wysokości zadania i przygotowali szereg atrakcji. Uroczyste spotkanie rozpoczął Teatr Króla z Łodzi przedstawieniem dla dzieci pt. „Zaczarowany komputer”. Jest to bajka profilaktyczna, która ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i zniechęcenie do sięgania po papierosy, alkohol, tabletki. Problem uzależnień przedstawiony jest w formie zagadek, na które odpowiadała wspólnie z widownią Wiedźma Strojnisia. W bajce dość istotną rolę odgrywa również Dziecko, którego wolny czas zajęty jest grami komputerowymi. Z jednej strony komputer pokazany jest jako „pożeracz” czasu, z drugiej zaś wyjaśnia wszystkim niebezpieczeństwa wynikające z uzależnień.  Oprócz wyciągania wniosków z treści bajki, dzieci miały okazję podziwiać wspaniałą grę aktorską oraz kolorową dekorację, piękne stroje i muzykę, w rytm której rozgrywała się wartka akcja. Naszym dzieciom się to spodobało i chętnie „pomagały” bohaterom przedstawienia w rozwiązywaniu zagadek– chwała za to aktorom.

Po kontakcie ze sztuką przyszedł czas na rozładowanie emocji w tańcu, grach i zabawach. Nie pierwszy raz do swoich zadań przystąpił „DISCOLAND” z Ostrowi Mazowieckiej. Oprawa muzyczna i profesjonalnie przeprowadzane gry spowodowały szybkie zaangażowanie się dzieci w zabawę. Wodzirej, klaun, prezenter… dwie osoby i wiele do zaoferowania. Zalety można wymieniać jeszcze długo, ale największym wyznacznikiem dobrej zabawy jest zmęczenie i jednocześnie radość na twarzy dziecka – tak było i tym razem. Dzięki „Discoland”-zie.

Ale to nie wszystko. Dzięki już wymienionym organizatorom i sponsorom nasze dzieci zostały obdarowane słodkościami – pączkami, lizakami, cukierkami i napojami. Poczęstunek sprawnie przebiegł przy dużym zaangażowaniu pań – „wolontariuszek” z GOK i GOPS. Dzieci od początku imprezy miały też możliwość wykonania profesjonalnego makijażu lub dowolnego rysunku – sprawnie i fachowo pracowała nad tym Pani Marta. Brawo.

W imieniu dzieci dziękujemy i czekamy na kolejne niespodzianki.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński