Warsztaty teatralne

2016.03.09.21Uczniowie Gimnazjum w Sadownem zgłębiają tajniki sztuki teatralnej.

Uczestnicy Koła Teatralnego Grupa Edwarda wzięli udział 4 marca 2016 r. w warsztatach teatralnych zorganizowanych w naszej szkole dzięki współpracy pani Doroty Gałązki z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i jej udziałowi w ogólnopolskim programie Liderzy Teatroteki Szkolnej. Zajęcia były prowadzone przez panią Annę Rochowską- teatrologa, pedagoga teatru, kierownika działu edukacji w TR Warszawa.

2016.03.09.22Ideą programu Liderzy Teatroteki Szkolnej, jak też spotkań z pedagogiem teatru, jest rozpowszechnianie metod teatralnych i ich wykorzystywanie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolne warsztaty rozpoczęły się kilkunastominutową rozgrzewką. Po czym młodzież przystąpiła do działań, które w pracy nad spektaklem, pomagają konkretyzować bohatera przedstawienia na scenie.

2016.03.09.23Ponadto pani Anna Rochowska obejrzała etiudy wypracowane podczas cotygodniowych spotkań grupy teatralnej i udzieliła młodym aktorom profesjonalnego instruktażu. Zajęcia te były interesującym i przydatnym doświadczeniem. Po ich zakończeniu gimnazjaliści wyrazili potrzebę częstszego uczestniczenia w podobnych warsztatach.

Więcej na stronie Gimnazjum w Sadownem

Źródło: www.gimnazjumsadowne.pl