Natalka – marzycielka

Lekarze chorych dzieci twierdzą, że spełnianie największego marzenia dziecka daje mu siły do zmagania się z chorobą. Tak też chyba jest w przypadku małej Natalki.

W niedzielę 14 stycznia mieliśmy okazję obejrzeć Natalkę Subdę w programie telewizyjnej jedynki „My Wy Oni”. W programie tym popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska prowadzi rozmowy z chorymi dziećmi – małymi marzycielami, którzy nie bali się marzyć, a ich marzenia się spełniały.

Wszyscy znamy Natalkę Subdę z Sadownego, która każdego dnia boryka się z dręczącą ją mukowiscydozą. O Natalce, jej problemach zdrowotnych i koniecznym wsparciu dla niej pisaliśmy już kilkakrotnie, ale tym razem nie chodzi o chorobę, a o… marzenia, które mają chyba wszystkie dzieci. Trzeba mieć takie marzenia i wierzyć, że się spełnią.

I spełniają się – dzięki Fundacji „Mam marzenie”. Jak wiemy, Natalce udało się zrealizować pierwsze marzenie: zagranie jednej z ról w polskim filmie. W ubiegłym roku mogliśmy ją zobaczyć w popularnym serialu telewizyjnym „Szpital”, ale w niedzielnym programie „My Wy Oni” wyjawia kolejne swoje marzenie – chce zostać aktorką. Nie czeka jednak bezczynnie na spełnienie kolejnego marzenia, a uczy się roli do swojego pierwszego przedstawienia, które wszyscy będą mogli obejrzeć już 20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

O marzeniach Natalki i ich realizacji dowiemy się więcej z materiału filmowego „My Wy Oni”>>>

Tekst: Sławek Chyliński

Źródło: http://vod.tvp.pl/28350993/14012017-0955