ZSP otwarło swoje wrota…

Na 26 kwietnia zaplanowano Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji.

Wkrótce, bo już od 8 maja gimnazjaliści będą mogli składać wnioski o przyjęcie do wybranej przez siebie średniej szkoły. A więc rozpoczął się czas na promocje tych ostatnich, a w przypadku Sadownego można już mówić, że… przez duże „P”.

Sadowieńskie szkoły średnie, które wchodzą w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowały się solidnie do spotkania z przyszłymi swoimi uczniami. Przyszłych absolwentów Gimnazjum z Sadownego i sąsiednich gmin powitał w Sali gimnastycznej Dyrektor placówki p. Sławomir Ryszawa, po czym podlegli mu pedagodzy w prezentacji przedstawili wszystkie atuty swojej szkoły. W ślad za tym poszły występy Zespołu Tanecznego, a szkolna gwiazda ZSP Inga Tarapata dała świetny popis wokalu – oczywiście przy akompaniamencie swojego Wicedyrektora p. Kamila Kiełka.

Była też przerwa na zwiedzanie szkoły, którą połączono z ciekawą grą terenową, w tym przypadku związaną z poznaniem struktury, pomieszczeń i historii ZSP. W międzyczasie w Sali lustrzanej czekały też na gimnazjalistów inne ciekawostki, które stanowią atrakcję naszej szkoły – zalety realizowanego projektu „Erasmus+” prezentowali jego uczestnicy, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pod kierunkiem swoich pedagogów pp.: Elżbiety Rukat, Marii Dobies i Magdaleny Figoń, przygotowało słodkości i prezentację carvingu oraz sporządzania dietetycznych koktajli, gdzie za bufetem brylował współpracujący ze Szkołą Mistrz Baristów p. Jerzy Czapla. Zachęcano też do stosowania produktów fit, Szkolne Koło Wolontariatu i p. Małgorzata Olton, oprócz uwydatnienia swojej działalności, proponowali udział w ciekawych akcjach, a Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Działam” i p. Mirosława Renik – w cyklicznych obozach tanecznych. Jeśli podróże i natura, to tylko z Sadowieńskim Klubem Rowerowym ‘Bike-club”, który również działa w ZSP pod kierownictwem p. Pawła Stysia.

Podróże po Szkole zakończyło ponowne spotkanie w Sali gimnastycznej, gdzie podsumowano Quizem grę terenową – najlepszymi w tej dziedzinie okazali się gimnazjaliści z Broku. Jeszcze tylko prezentacja „Rolnictwo i żywność ekologiczna” z projektu „Czas na zdrowie”, którą prezentowali uczniowie Technikum i…

…główna część tego spotkania – wręczenie pucharu i dyplomów przez organizatorów Targów „Warsaw Gastro Show”, w których ZSP Sadowne wygrało konkurs na najpopularniejszą szkołę uczestniczącą w tych Targach. A w ślad za tym: główna nagroda i warsztaty z gościem specjalnym p. Anią Starmach, jurorką polskich edycji Master Chef i Master Chef Junior, które emitowane są w TVN, autorką książek kucharskich i portalu kulinarnego. Można było podejrzeć przygotowanie w jej wykonaniu potraw także z rzadko u nas stosowanych produktów, ale też wziąć udział w degustacji powstających w trakcie warsztatów potraw z przepisów prowadzącej.

Oj działo się! Szkoda, że Dzień Otwarty zdarza się tak rzadko, ale dla absolwentów gimnazjów nic straconego – ZSP w Sadownem czeka na nich z otwartymi ramionami. Powtórką takiego dnia, ale już w formie Eko, może okazać się Festyn „Czas na zdrowie”, który przygotowywany jest przez ZSP Sadowne 4 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński