Piechotą do Broku

13 czerwca harcerze 123 DH w Sadownem, jak na Włóczykijów przystało, wyruszyli na pieszy rajd „Śladami historii”, żwawym krokiem przemierzając drogi naszej gminy.

Pokonując zaplanowaną trasę odwiedziliśmy cmentarze ewangelicko – augsburskie w  Sojkówku i Płatkownicy  (miejsca pochówku niemieckich kolonistów), miejsca związane z miejscowymi podaniami i legendami oraz  tereny o szczególnych walorach przyrodniczych.  Wszystko po drodze do Broku, który stanowił punkt docelowy naszej wędrówki.  11 km odcinek pokonaliśmy sprawnie, szybko i w doskonałych humorach. Uśmiech z twarzy druhen i druhów nie znikał nawet wówczas, gdy po raz kolejny musieli wyciągać z plecaków płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe.

Po dotarciu do ośrodka „Binduga” w Broku na uczestników rajdu czekał już zasłużony ciepły obiad. Ale na odpoczynek nie było dużo czasu: olimpiada sportowa, ognisko, wycieczki po okolicy, wspólne śpiewogranie wypełniły czas pobytu w Broku.  Aktywny wypoczynek to przecież najlepszy sposób na kształtowanie młodego umysłu: rozwija myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię, utrwala zdobytą wiedzę.

Zachęcamy każdego, aby wybrał się na odkrywanie walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych naszej najbliższej okolicy. Piękno ziemi sadowieńskiej skłania do przemyśleń i refleksji, zwłaszcza wówczas, gdy prowadzimy z nią dialog w „cztery oczy”.

Zdjęcia na stronie https://drive.google.com/drive/folders/0BwhuWbvyix5DTm1QTjE1bThyVEE

Sylwia Ilczuk