24 godziny i 35 minut…

Tyle trwał charytatywny Maraton Siatkarski „Gramy dla Natalki”.

Przypomnijmy tylko, że 10 lutego o godz. 18.00 w Sadownem rozpoczął się charytatywny Maraton Siatkarski „Gramy dla Natalki”. Ostatecznie wzięło w nim udział 15 drużyn siatkarskich, które podzielono na 4 grupy. Przez ponad 24 godziny rozegrano 24 mecze.

W Turnieju wzięły udział drużyny: GRUPA A: Alco Team, Gmina Ostrów, Zaciszna, Qfle, GRUPA B: Andrzejewo, Rafałki, Wicher Sadowne, Wędkarze Sadowne, GRUPA C: Ostrołęka Przyjaciele, Rubinek, Wicherek Sadowne i GRUPA D: Fuzja, Hajnówka, Abix Ostrołęka, DT Wąsewo.

O eliminacjach już pisaliśmy, a w półfinałach spotkały się drużyny: Ostrołęka Przyjaciele i Alco Team (wynik 2:0) oraz Abix Ostrołęka i Rafałki (wynik 2:0).

Przed finałem publiczność miała okazję obejrzeć krótkie przedstawienie – „Makabryczne igraszki” – w wykonaniu Natalki Subdy oraz jej koleżanek i kolegów z Grupy Teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, których przygotowała p. Danuta Chylińska oraz występ Neli Zawadzkiej z Węgrowa, uczestniczki I edycji telewizyjnego programu „The Voice Kids”, która wykonała także już popularną „Meluzynę”. Odbyła się też licytacja przekazanych przez zawodników SKRY Bełchatów koszulek, szalika i piłki.

Finał stał się areną walki bratobójczej pomiędzy drużynami Abix Ostrołęka i Ostrołęka Przyjaciele. Ostatecznie dwa sety wygrał Abix, który tym samym zwyciężył w sadowieńskim Maratonie Siatkarskim. Drugie miejsce przypadło drużynie Ostrołęka Przyjaciele, trzecie – sadowieńskiej drużynie Wichra – „Rafałki”, a czwarte zajęła drużyna Alco Team.

I na koniec podsumowanie…

Wszyscy zawodnicy otrzymali za udział w Turnieju pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny puchary. Wręczył je Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, przedstawiciele KS „Wicher” Sadowne p. Emil Filipiak i p. Kamil Koroś, Dyrektor GOK w Sadownem p. Ewa Piórkowska i zaprzyjaźnieni z „Wichrem” zawodnicy Klubu ONICO Warszawa: p. Paweł Mikołajczak – obecnie koordynator programu Junior Club i p. Jan Nowakowski – środkowy drużyny ONICO.

Nie było też końca podziękowaniom za zorganizowanie prawdopodobnie pierwszego w Polsce 24-godzinnego Maratonu Siatkarskiego. A co ważne odbył się on właśnie u nas – w Sadownem. Wymieniający „zasłużonych”, Wójt Gminy Sadowne podkreślał zasługi każdego z nich. Było ich tylu, że nie sposób wymienić – dokładnie można zobaczyć wszystkich na wspólnym zdjęciu. Organizatorzy Turnieju pragną szczególnie podziękować wszystkim Klubom uczestniczącym w Turnieju, a za wsparcie i pomoc p. Bartłomiejowi Pieńkowskiemu – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej oraz sędziom Turnieju, którymi byli: p. Leszek Sommer, p. Krzysztof Orzechowski i p. Konrad Krysiak.

I najważniejsze – komisyjne podliczenie zdobytych w czasie tej akcji środków finansowych na pokrycie kosztów leczenia Natalki Subdy wykazało, że zebrano łącznie (z licytacji, datków mieszkańców, wpisowego drużyn) kwotę 17 918,5 zł.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński