Z zamiłowania do poezji…

Sadowieńska poezja zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem ze swoimi wierszami do Zwolenia na południowym Mazowszu dotarła p. Elżbieta Sówka.

Na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu czytamy:

14 lutego 2018 roku z inicjatywy Pani Iwony Kuklińskiej – wychowawczyni klasy II c oraz nauczycieli biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Sówka. Pani Elżbieta przyjechała do nas z miejscowości Wilczogęby, która znajduje się w gminie Sadowne. Zamiłowanie do poezji odkryła w dorosłym życiu. Pierwszy wiersz napisała mając 33 lata. Zaczęła pisać po wielu doświadczeniach życiowych, a poezja jest dla niej formą zapomnienia o troskach i przeciwnościach losu. Pani Elżbieta pisze wiersze regionalne, okolicznościowe oraz życzenia. Specjalnie na nasze spotkanie napisała wiersz ”Na Walentynki”. 

***        

Oto dzisiaj piękne święto 

Walentynki – znak miłości 

Proszę złóżcie dziś życzenia 

Wtedy wiele jest radości. 

***

Tak kochani, jest cudownie 

Jeśli wszyscy zakochani.

Jeśli z serca żar ten bije

Jeśli uśmiech jest bez granic. 

***

Tak bym chciała i pragnęła 

By te święta częściej były 

Byśmy byli wciąż radośni 

By marzenia się spełniły. 

***

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2c wraz z wychowawcami. Uczniowie poznali również takie wiersze jak: „O środowisku”, „Zima w Zwoleniu”, „Wiersz dla uczniów”, „Wiersz do kroniki” i wiele, wiele innych, które poetka recytowała z pamięci.

Tekst: Sławek Chyliński

Źródło/Foto: www.psp-zwolen.pl