Witaj szkoło!

Po mszy w kościele parafialnym, nowy rok szkolny 2018/2019 na wspólnej uroczystości powitały: sadowieńska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

Po raz pierwszy i na pewno ostatni odbyła się 3 września w Hali Sportowej uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w której wspólnie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadownem i sadowieńskiego Gimnazjum. A z jakich powodów? Wszyscy wiemy – rok szkolny 2018/2019 jest ostatnim rokiem nauki gimnazjalnych trzecioklasistów i… gimnazja przestaną istnieć.

Oprócz dwóch klas naszego Gimnazjum, w dzisiejszej uroczystości prym wiedli uczniowie i rodzice podstawówki,  która liczy 18 oddziałów z 381 dziećmi. Po raz pierwszy szkoła także poszerzyła się o klasy ósme, które, jak ich część młodszych kolegów, będą kontynuować naukę w budynku Gimnazjum.

Wspólna uroczystość, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i uczczenie bohaterskiego września 1939 r., już wspólne grono pedagogiczne i wspólny gość honorowy – p. Waldemar Cyran, ale… jeszcze dwa szkolne sztandary i dwie prowadzące: p. Małgorzata Koroś i p. Małgorzata Zyśk, przekazujące informacje uczniom swoich szkół. Jak to będzie za rok?

A jutro? Spakowane plecaki, pierwsze zajęcia, może pierwsze spóźnienia, dojazdy autobusami, chyba jeszcze nie oceny??? Wracamy do normalności. Życzymy jej zarówno pedagogom, wszystkim pracownikom sadowieńskich placówek oświatowych, jak i rodzicom oraz uczniom naszych szkół.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński