Wiosna na jednośladzie…

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Czeka tu na Państwa bezpłatny przewodnik rowerowy po gminie Sadowne.

Proszę nie przegapić okazji do kontaktu z niespotykanymi gdzie indziej elementami natury – oczywiście podczas pokonywania proponowanych w przewodniku tras.

Drodzy Państwo,

Kolejny raz chciałbym zaprosić do piękniejącej na naszych oczach gminy Sadowne oraz zachęcić do zapoznania się z ofertą dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych, a także pasjonatów aktywnego spędzania czasu na powietrzu.

Tym razem, głównie z myślą o wielbicielach jednośladów, chcielibyśmy przedstawić trasy rowerowe prowadzące przez najciekawsze tereny naszej gminy.

Mam nadzieję, że, podążając wyznaczonymi szlakami, przyjemnie spędzicie Państwo czas oraz poznacie ciekawe miejsca związane z historią gminy Sadowne i jej niesamowitą przyrodą.

Życzę przyjemnej podróży!

          Wójt Gminy Sadowne

          Waldemar Cyran

Przedstawiam Państwu propozycję 10 wycieczek rowerowych po gminie Sadowne, które przygotował Gminny Ośrodek Kultury oraz grono wolontariuszy po to, by zachęcić do poznania walorów turystycznych Ziemi Sadowieńskiej i aktywnego spędzania czasu…

…Zaprezentowane trasy może pokonać każdy, również pieszo czy z kijkami. Szczegółowe ich opisy znajdziecie Państwo na portalu internetowym: www.info.sadowne.pl lub na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – www.gok.sadowne.pl. Najkrótsza z tras ma niewiele ponad 10 km, a najdłuższa jest ponad trzykrotnie większa. Łączna ich długość to ok. 200 km. Nie są oznakowane i częściowo biegną po nieutwardzonych traktach. Pokonanie ich „swoim tempem” nie powinno być dla nikogo dużym wyzwaniem, a zaręczamy, że w wielu miejscach sami Państwo zapragniecie zwolnić, odpocząć, poczuć sielskość klimatu i… może tu wrócić.

          Dyrektor GOK w Sadownem

          Ewa Piórkowska

***

 

Zobacz film na stronie https://www.youtube.com/watch?v=yioed0Nozg8&feature=emb_imp_woyt