Bal Charytatywny dla Natalii

17 listopada w Sadownem odbył się Bal Charytatywny pod hasłem „Zatańczmy z Mukowiscydozą”, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie Natalii Subdy.

Głównymi inicjatorami tego Balu byli przyjaciele Natalki i jej mamy – Uli, a głównymi organizatorami: Ewa, Agnieszka i Małgorzata, które scaliły działania wielu ludzi. Za ich sprawą i dzięki ofiarności ludzi o dobrym sercu, udało się zebrać około 20 tysięcy złotych.

Cóż więcej można powiedzieć o tym Balu? Posłużymy się oficjalnym cytatem, którym Organizatorki powitały uczestników Balu:

Gdy powstał pomysł zorganizowania Balu dla Natalii mówiliśmy, że celem jest zebranie jak największej sumy na leczenie. I to jest prawda, walczyłyśmy o każdy grosz wiedząc, że każda zaoszczędzona przysłowiowa „złotówka”, to kolejna tabletka dla Natalki, których potrzebuje do życia tak, jak my powietrza. Miewaliśmy też chwile zwątpienia, czy to wszystko się uda, czy znajdą się chętni do zabawy i pomocy. I tu spotkało nas pozytywne zaskoczenie. Otrzymaliśmy wszystko to, o co poprosiliśmy i to bez większych wyjaśnień, spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i zrozumieniem, wiele osób same oferowało swoją pomoc czy chociażby fanty na licytację, a lista gości zapełniła się migiem. Zespół Sami Swoi, gdy dowiedział się, w jakim celu organizowany jest bal, bez chwili wahania zaoferował się bawić nas dziś charytatywnie. Gdy dziś spojrzałam na pięknie przygotowaną salę, gdy wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik, a sala pęka w szwach od gości, mogę powiedzieć, że jest jeszcze drugi, bardzo ważny cel naszego balu, o którym wszyscy myślimy, tylko nikt nie odważył się powiedzieć głośno. Ula, to, że dziś jesteśmy tutaj tak licznie, to nie tylko chęć pomocy finansowej, to pokazanie, że wspieramy Was całym sercem, w małych i dużych smutkach i radościach, w Waszym codziennym życiu, które też jest ciągłą walką o jutro…

Jak oceniają Bal jego Organizatorzy i uczestnicy? Była to piękna i wzruszająca impreza – każdemu łezka w oku nie raz się zakręciła, a przy tym – niesamowita zabawa. Jest nadzieja, że da ona początek cyklicznym, corocznym imprezom dla Natalki.

Tekst: Małgorzata Niegowska – Pacuszka/Sławek Chyliński

Foto: Małgorzata Niegowska – Pacuszka