Poranek z GOK-iem

Poniedziałkowy poranek nie jest tak ospały, na jaki wygląda. Od rana narasta ruch np. w sadowieńskim Gminnym Ośrodku Kultury.

Egzaminy i akcje protestacyjne w szkołach to nadmiar czasu wolnego dla większości uczniów. Tak też rozpoczął się przedświąteczny tydzień w większości polskich miasteczek i wsi. Nie łączmy jednak tej sytuacji z nudą i brakiem zajęcia – w Sadownem na „potencjalnych” klientów w różnym wieku zawsze oczekuje Gminny Ośrodek Kultury oraz funkcjonująca obok Gminna Biblioteka Publiczna.

Od 15 kwietnia placówki te uruchomiły Kiermasz Wielkanocny z ozdobami świątecznymi, które zapewne zagoszczą na niejednym stole wielkanocnym lub uzupełnią wiele koszyczków ze święconką. A Kiermasz można odwiedzać i zakupić prezentowane „cudeńka” do 18 kwietnia w godz. 8.00 – 16.00. Zapraszamy!

Oprócz Kiermaszu Biblioteka przeżywa „najazd” czytelników, a GOK w okresie przedświątecznym nadal prowadzi zaplanowane zajęcia, choćby w Pracowni Garncarstwa. Chętnie z jej oferty korzystają np. dzieci – w poniedziałkowe przedpołudnie prace z gliną kontynuowały przedszkolaki z Sadownego i jak twierdziły stanowczo: nie była to ich ostatnia wizyta i praca pod okiem p. Basi. Jeszcze tu wrócą… No i dobrze!!!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński