Dream Team Wąsewo na pierwszym!

Drużyna Dream Team Wąsewo wygrała charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Natalki”, a początkowe wpływy na cel charytatywny to kwota ponad 6 tys. zł.

Siatkarze walczyli od rana w dwóch grupach. Na parkiecie widzieliśmy drużyny: Wicher Sadowne, OSP Brok, Rafałki, Qfle, Dream Team Wąsewo, Rubinek, Gmina Ostrów Mazowiecka i Gmina Stoczek. W końcu… późnym popołudniem najpierw mecz o trzecie miejsce, w którym zawalczył nasz Wicher z Gminą Ostrów Mazowiecka. Nasi musieli uznać w trzech setach wyższość sąsiadów i tym samym brąz przypadł Gminie Ostrów Maz.

Przed finałowym meczem na chwilę parkietem zawładnęli artyści. Dla Natalki i przybyłych kibiców swoje przedstawienie zaprezentowali młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej BAJ, która pod kierunkiem p. Danuty Chylińskiej działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Zobaczyliśmy tym razem w ich wykonaniu etiudę pt. „Krzesła”. Tuż po nich krótki, ale dynamiczny koncert Neli Zawadzkiej z Węgrowa, finalistki I edycji popularnego programu telewizyjnego „The Voice Kids”. Oczywiście wielkie emocje słuchaczy wzbudziła „Meluzyna” w świetnym wykonaniu młodej artystki.

Następnie w zaciętym, dwusetowym finale Dream Team Wąsewo pokonał Rafałki Sadowne. Tak więc oficjalnie można podać, że puchary turniejowe przypadły drużynom: za miejsce I – Dream Team Wąsewo, II – Rafałki i III – Gmina Ostrów Maz. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Rafała Wysockiego z Dream Team Wąsewo.

Puchary, dyplomy i medale wręczała oczywiście główna bohaterka imprezy charytatywnej – Natalka z mamą Ulą, w asyście organizatorów: Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana, Wicestarosty Powiatu Węgrowskiego p. Marka Renika i p. Kamila Korosia z KS Wicher Sadowne. Wręczono też statuetki i dyplomy z podziękowaniami sędziom Turnieju oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy charytatywnej. Długo by ich wymieniać, a więc zobaczmy to na zdjęciach. Podziękowano też obecnym na imprezie za przybycie i wsparcie charytatywnej inicjatywy.

Wstępnie komisja policzyła fundusze zebrane na leczenie Natalki podczas Turnieju. Jest to kwota nieco ponad 6 tys. zł, ale pozostają jeszcze puszki Fundacji, no i nadal trwa aukcja internetowa, do udziału w której zachęcamy. Przypomnimy tylko, że organizatorzy uruchomili na Allegro licytacje gadżetów przekazanych przez znanych siatkarzy i trenerów. Są tam koszulki reprezentacji Polski w siatkówce i zawodników Asseco Resovia Rzeszów,z autografami, piłka z autografami zawodników Onico Warszawa, plakaty z autografami zawodników czy trenera Onico Warszawa. Zapraszamy na stronę licytacji – https://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=6620046.

Informujemy też o możliwości dokonania wpłat na konto: nr konta do darowizn: Alior Bank SA 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 z dopiskiem „dla Natalki Subdy”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński