To był bal!

Walentynkowy bal dla dzieci zorganizowało również sadowieńskie Przedszkole.

W Walentynki 14 lutego, zaraz po przyjściu do Przedszkola, dzieciaki pochłonął ferwor przygotowań do balu, który organizowano z okazji karnawału i Dnia Świętego Walentego. Nie można było przeprowadzić tego dnia innych zajęć i nie udałoby się to z prostego powodu: rodzice zgodnie z zaleceniami zadbali, aby przedszkolaki na „wejściu do przedszkola” były już przebrane w balowe stroje.

Dla nas jest to powód „prosty”, ale dla potencjalnych, małych uczestników balu jest to problem nad problemami. Którego bohatera lub postać z bajki wybrać i wcielić się w nią? Może królowa, księżniczka, wróżka, policjant, strażak… itp., itd. Ważne też było, by odpowiednio się później zaprezentować na dywanie… nie czerwonym, a białym, który rozwinęły Panie Wychowawczynie. Strój też nie mógł przeszkadzać w karnawałowych tańcach i wspólnych harcach.

Wiele problemów, które chyba świetnie rozwiązano i bal w sadowieńskim Przedszkolu można uznać za udany. Dla naszych najmłodszych przygotowano też dodatkowe atrakcje, które zapewne pozostaną im na długo w pamięci, a w domu będą mogły powiedzieć na podsumowanie walentynkowego dnia: „To był bal!”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński/Przedszkole w Sadownem