Powiat Węgrowski – 21.06.2020

Drodzy Państwo! Od początku pandemii na Facebooku publikujemy dla Państwa codzienne komunikaty Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Węgrowie przedstawiające aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie węgrowskim.

Oczywiście publikacje te mają na celu przypomnienie o tym, że zagrożenie koronawirusem nadal jest aktualne, ale także o tym, że nadal obowiązują pewne obostrzenia zwiększające nasze bezpieczeństwo.

Codzienne obserwacje funkcjonowania społeczności lokalnej potwierdzają, że po części zapomnieliśmy o trwającej pandemii i większość z nas nie stosuje się do nakazów, np. noszenia maseczek czy zachowania odstępów pomiędzy osobami w pewnych miejscach lub okolicznościach. W ten sposób nie tylko lekceważymy obowiązujące zasady, ale przede wszystkim „mamy gdzieś” inne osoby, które z poświęceniem stosują te obostrzenia dla swojego dobra i współmieszkańców Ziemi… tej Ziemi.

Mając to na uwadze, zasadne jest stwierdzenie, iż kontynuowanie codziennego publikowania danych, wg niektórych „nieciekawych informacji”, jest bezzasadne i nie przynosi pożądanego skutku. Zaprzestajemy ich publikowania, a zainteresowanych aktualnymi informacjami o zagrożeniu koronawirusem w powiecie węgrowskim odsyłam na stronę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Węgrowie – http://wegrow.psse.waw.pl/strona-glowna-1503

Tekst: Sławek Chyliński