RAJD ROWEROWY „SZLAKIEM NADBUŻAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO”

W imieniu Organizatorów zapraszamy na Rajd Rowerowy.

Nadbużański Park Krajobrazowy  we współpracy z Łochowską Grupą Biegową, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach, Nadleśnictwem Łochów oraz Przedsiębiorstwem Wielobranżowym  WIKRUSZ zapraszają do udziału w rekreacyjnym rajdzie rowerowym.

Wszystkich miłośników jazdy na rowerze zapraszamy 25.09.2021 r. do siedziby Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego (NPK) w Kaliskach. Trasa rajdu została wyznaczona na odległość ok. 30 km – start o godz. 9.30. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać część parku krajobrazowego na odcinku od Kalisk (siedziba NPK) przez Jerzyska i Szumin do Kamieńczyka n/ Bugiem.  Trasa prowadzi przez ciekawe krajobrazowo, przyrodniczo i kulturowo miejsca m.in. skarpa w Szuminie, muzeum etnograficzno – historyczne w Kamieńczyku. Na mecie na uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje: konkursy, zwiedzanie sali muzealnej poświęconej pamięci Heleny i Ignacego Jana Paderewskich oraz ognisko.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy przesyłać do 22.09.2021 na adres: npk@parkiotwock.pl lub tel.25 644 13 71

Źródło: http://parkiotwock.pl/aktualnosci-npk/item/1530-rajd-rowerowy-szlakiem-nadbuzanskiego-parku-krajobrazowego