Siatki maskujące od KGW Zarzetka

Do akcji pomocy walczącej Ukrainie włączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzetce wraz z członkiniami z Grabin i Zarzetki oraz osoby z nimi sympatyzujące.

Od 7 marca popołudniami i wieczorami chętne osoby wyplatają siatkę maskującą dla ukraińskiego wojska. Materiały do jej wykonania przekazała nieodpłatnie firma P.P.H.U EL–TEX Elżbieta Składanek, przydatne były również materiały otrzymane od członkiń. Wymagały one farbowania na ciemne kolory w odcieniach brązu, szarości, beżu i czerni, czym zajęło się kilka członkiń Koła. Siatkę stanowiąca podstawę do wyplatania (70mx5,6m – dł. x szer.) zakupiono z funduszy własnych i dzięki wsparciu finansowemu mieszkańców z Grabin, Zarzetki i Szynkarzyzny.

Do tej pory za pośrednictwem Urzędu Gminy w Sadownem do Starostwa Powiatu Węgrowskiego przekazano 2 siatki (2×56 m²), które trafiły już na front. Kolejne dwie siatki – zasłony maskujące (1x84m² oraz 1x98m²), a także ta, nad którą obecnie trwają prace (98m²), trafią za pośrednictwem Urzędu Gminy bezpośrednio do miasta Luboml, z którego Merem Gmina utrzymuje bezpośredni kontakt.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Agata Kikoła – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzetce