Uroczysta sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

10 czerwca w Centrum Dialogu Kultur, mieszczącym się w węgrowskim budynku poklasztornym ojców franciszkanów reformatów, odbyła się uroczysta LIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego.

Uroczysta, gdyż rozpoczyna obchody zaplanowanych po raz pierwszy Dni Powiatu Węgrowskiego. Postanowiono również, że odbędzie się ona w wirydarzu klasztornym, w którym kilka dni wcześniej odbyła się też uroczystość zakończenia rewitalizacji klasztoru w ramach projektu „Bliźniacze Klasztory, Węgrów i Rawa Ruska” i powołano Centrum Dialogu Kultur.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, a następnie Starosta Węgrowski Ewa Besztak przedstawiła wyniki ostatnich lat pracy samorządu powiatowego, jego plany na przyszłość, a także podziękowała gminnym samorządom za współpracę, a obecnym parlamentarzystom za wsparcie w uzyskiwaniu rządowych funduszy na realizację inwestycji powiatowych.

Podczas sesji głos zabierali również zaproszeni goście, m.in. Senator Maria Koc, Posłowie: Maciej Górski i Daniel Milewski, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanna Bala oraz Dyrektor siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty Adam Skup.

Po wystąpieniach Starosta Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz i Wiceprzewodnicząca Rady Brygida Górniaczyk wręczyli pierścieni e i tytuły „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”. Otrzymali je: Wiesław Ratajski (w jego imieniu wyróżnienie odebrała córka), ks. kan. Romuald Kosk, Wanda Kosińska, Małgorzata Pepłowska, Zbigniew Paczóski, Robert Kupisz oraz nieobecny podczas uroczystości – Mateusz Morawiecki.

Pani Starosta wręczyła również podziękowanie (w formie dyplomu) wójtom i burmistrzom powiatu węgrowskiego, przedstawicielom placówek i instytucji, które swego czasu włączyły się w walkę z covid-19, a teraz niosą pomoc Ukrainie. Podziękowania otrzymali także przedstawiciele mediów współpracujący z Powiatem Węgrowskim (wśród nich także Info Sadowne).

Przedstawiciele samorządów uczniowskich szkół z powiatu węgrowskiego odczytali i wręczyli akt nadania tytułu „Przyjaciel Młodzieży” Senator Marii Koc.  Podziękowanie od młodzieży otrzymał również samorząd powiatu węgrowskiego na czele ze Starostą Ewą Besztak.

Na zakończenie uroczystej sesji w krótkim programie artystycznym zaprezentowały się wokalistki: Maja Szczepanik i Anastazja Żołnierzak z I LO im Adama Mickiewicza w Węgrowie.

Organizatorzy Dni Powiatu Węgrowskiego zapraszają na kolejne imprezy powiatowe. Już 11 czerwca na Rynku Mariackim w Węgrowie od godz. 12 zacznie działać strefa targowa Kół Gospodyń Wiejskich oraz stoiska promocyjne firm i instytucji, a także przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. O godz. 15 rozpoczną się występy sceniczne młodzieży szkół ponadpodstawowej oraz lokalnych artystów. A o godz. 19 rozpocznie się koncert Zespołu BOYS. W kolejnych dniach odbędą się koncerty: Marka Piekarczyka i chóru, baletu, solistów Orkiestry Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Zdjęcia w galerii Google – https://photos.app.goo.gl/2FJLAZsPnZT5sTmM8

LIII Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego była też transmitowana na stronie https://www.youtube.com/watch?v=cIgY4zBvQrI.

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: www.tygodniksiedlecki.com