W CIENIU BIAŁEGO ORŁA…

Dzieci i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Sadownem przygotowali uroczystą akademię, by wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym, rodzicami, kolegami i zaproszonymi gośćmi uczcić 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pokaz odbył się 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i proboszcz naszej parafii ks. Antoni Kunicki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Następnie wszystkich zebranych powitała dyr. szkoły p. M. Koroś, po czym w krótkim przemówieniu podkreśliła ważność dnia 11 listopada w odniesieniu do dążeń niepodległościowych Polaków.

Kolejną atrakcją uroczystości było, przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów kl. V i VI. Młodzi aktorzy, w kilku scenach, ukazali moment  napaści, walki oraz  radości z odzyskanej i współczesnej wolności. Wysłuchaliśmy także fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, które nawiązywały do  wolności i odpowiedzialności człowieka za nią. Występujący, słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wszystkim, którzy walczyli o Niepodległą Polskę.  Grający uczestnicy wykazali się scenicznym wyczuciem i umiejętnością współpracy. W świetle reflektorów nad wyraz byli dojrzali i poważni. Oprócz talentów aktorskich można było podziwiać uzdolnienia wokalne.

Więcej na stronie https://spsadowne.pl/11-listopada-2022/

Źródło: www.spsadowne.pl